JM POLAND

Jazzo

fb-background

Wszystkich uczniów szkół II stopnia zapraszamy do aplikowania do naszego najnowszego projektu przeznaczonego dla muzyków wiążących swoją przyszłość z jazzem i muzyką rozrywkową. JazzO to cykl intensywnych warsztatów jazzowych zwieńczonych występem big bandu, który stworzycie Wy – młodzi muzycy z całej Polski! Pod okiem najlepszych specjalistów w branży będziecie intensywnie pracować (w sekcjach oraz zespołowo), a zwieńczeniem tej pracy będzie koncert finałowy. Zarówno warsztaty, jak i koncert będą mieć miejsce w Warszawie.

Kierownikiem artystycznym projektu został Krzysztof Herdzin – światowej sławy pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista, wykładowca akademicki. Więcej o Krzysztofie możecie dowiedzieć się tutaj. W naszym zespole trenerów znajduje się czołówka polskich muzyków zajmujących się muzyką jazzową i rozrywkową. Za zajęcia poszczególnych sekcji odpowiadać będą:

Cezary Konrad - sekcja rytmiczna

Jerzy Małek - trąbki i puzony

Ryszard Borowski - saksofony

Miejsce i daty:

Warsztaty i koncert odbędą się w dniach 12-17 listopada 2013 roku w Warszawie. Zajęcia odbywać się będą u partnera naszego stowarzyszenia – w zespole szkół muzycznych im. F.Chopina przy ulicy Bednarskiej.

Kto może aplikować:

Aplikować mogą wszyscy instrumentaliści z grup: trąbka, puzon, saksofon, fortepian, gitara, kontrabas, perkusja.

Jak można się zgłosić?

Procedura aplikacji opiera się na dwóch etapach:

1. Wypełnienie formularza do 27 października oraz przesłania nam materiału muzycznego do oceny jury (linki np. youtube wstawiamy w odpowiednie miejsca formularza).

- 3 minuty standardu jazzowego (najlepiej w zespole, ze słyszalną partią instrumentalną)
- 3 minuty improwizacji (lub rozszerzonej partii solo – linia melodyczna)

Po tym etapie dokonana zostanie wstępna selekcja kandydatur.

2. Przesłuchania video on-line (skype lub adekwatna aplikacja) dla osób, które pomyślnie przeszły pierwszy etap. Przesłuchanie on-line będzie obejmować wykonanie utworu prima vista (kandydaci otrzymają nuty na godzinę przed przesłuchaniem)

Czy uczestnictwo w JazzO jest płatne?

Nie! Wszystkie osoby, które pomyślnie przejdą kwalifikacje otrzymają od nas pełne stypendium pokrywające koszty uczestnictwa – w tym wyżywienie i zakwaterowanie w Warszawie.

jazzo-plakat