JM POLAND

imagine_fb_a

Imagine Poland

RUSZAJĄ ELIMINACJE ONLINE!

Zgłoś swój zespół w ramach internetowych eliminacji do przesłuchań regionalnych Imagine Poland!

Grasz własną muzykę? Chcesz podzielić się nią z innymi? Szukasz ludzi, którzy mają podobną zajawkę? Dobrze trafiłeś/łaś!
Zgłoś siebie/swój zespół w ramach internetowych eliminacji do przesłuchań regionalnych Imagine Poland! To nietypowy konkurs dla młodych muzyków w wieku 13-21 lat, w którym w grę wchodzi absolutnie każdy gatunek muzyczny.

Podziel się z nami nagraniem własnej muzyki, dodaj krótkie info o sobie/swoim zespole i wyślij zgłoszenie.

Masz szansę zagrać na profesjonalnej scenie w ramach przesłuchań regionalnych w Twoim regionie, dostać się do finału krajowego w Warszawie, a nawet reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Festival 2018. Do zdobycia również nagrody w postaci zagwarantowanej sesji nagraniowej w studio w Warszawie.

Pytania? Wątpliwości? Sprawdź FAQ, napisz do nas na Facebooku lub zadzwoń.

The Imagine Festival jest obecny w 8 krajach z całego świata: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Polsce, Hiszpanii, Szwecji oraz Zimbabwe. Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od 75 lat i obecne w 47 krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce Organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI.

CO TO JEST IMAGINE?

Imagine to nietypowy konkurs dla młodych artystów uprawiających wszystkie style muzyczne. Dzięki promowaniu muzycznej jakości, oryginalności, różnorodności, kreatywności, równości i polityki bezpiecznego dźwięku Imagine staje się unikalną platformą, umożliwiającą młodym muzykom uzyskanie profesjonalnego doświadczenia. To również środowisko pozwalające na rozwój ich kariery, budowanie pewności siebie oraz poznawania innych ludzi i kultur.  Wszystkie wydarzenia Imagine mają również wymiar edukacyjno-społeczny, na który składają się warsztaty, zajęcia i master-class produkcyjne prowadzone przez profesjonalistów rynku muzycznego.

ORGANIZATORZY

Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od 75 lat i obecne w 47 krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce Organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI.

UCZESTNICY

Imagine jest otwarty na wszystkich młodych artystów pochodzących z uczestniczących krajów, grających muzykę w dowolnym stylu, w wieku od 13 do 21 lat.

IMAGINE FESTIVAL NA ŚWIECIE

The Imagine Festival jest obecny w 10 krajach z całego świata: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Malawi, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji oraz Zimbabwe.

Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO.

IMAGINE POLAND – POLSKA EDYCJA

Planujemy polską edycję Imagine Festival w roku 2017.

Zgodnie z regulaminem Imagine Festival w konkursie mogą uczestniczyć wszystkie grupy i zespoły muzyczne do 8 osób, bez względu na styl muzyczny, których członkowie mają od 13 do 21 lat.

Imagine Poland obejmie całą Polskę.

W pierwszej fazie odbywają się eliminacje, w wyniku których jury wyłania 10-12 uczestników każdego z regionalnych konkursów. Eliminacje będą miały charakter online, a jury oceniać będzie nadesłane przez aplikantów materiały muzyczne.

Konkursy regionalne
Zespoły i grupy muzyczne, które przeszły proces eliminacji kwalifikują się do konkursów regionalnych. W ich trakcie każdy zgłoszony zespół ma możliwość zaprezentowania swojego repertuaru na profesjonalnie przygotowanej scenie (realizacja dźwięku, realizacja światła).
Konkursy regionalne współorganizowane są przez istniejące młodzieżowe grupy organizacyjne pracujące przy gimnazjach/szkołach ponadgimnazjalnych lub domach kultury. Na tym etapie zespoły podlegają ocenie jury złożonego z ekspertów JM Poland, zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnego życia muzycznego oraz młodzieży z danego regionu. Najlepsze zespoły awansują do finału krajowego.

Zespoły spotkają się podczas krajowego finału planowanego na czerwiec 2017. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji 10 minut występu „live” na scenie festiwalowej. Jury finałowe podejmuje decyzję o ogłoszeniu zwycięzcy Imagine Poland. Zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci zagwarantowanej sesji nagraniowej oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez partnerów.

Dodatkowo zwycięzca Imagine Poland reprezentuje Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Festival 2018.

 

www.imaginefestival.net

www.jmi.net