JM POLAND

fb_bg3 (2)

Imagine Poland

SZUKAMY PARTNERÓW!

Pomóż JM Poland i #grajmywszkole zorganizować Imagine!

Informator dla Partnerów

CO TO JEST IMAGINE?

Imagine to nietypowy konkurs dla młodych artystów uprawiających wszystkie style muzyczne. Dzięki promowaniu muzycznej jakości, oryginalności, różnorodności, kreatywności, równości i polityki bezpiecznego dźwięku Imagine staje się unikalną platformą, umożliwiającą młodym muzykom uzyskanie profesjonalnego doświadczenia. To również środowisko pozwalające na rozwój ich kariery, budowanie pewności siebie oraz poznawania innych ludzi i kultur.  Wszystkie wydarzenia Imagine mają również wymiar edukacyjno-społeczny, na który składają się warsztaty, zajęcia i master-class produkcyjne prowadzone przez profesjonalistów rynku muzycznego.

ORGANIZATORZY

Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od 75 lat i obecne w 47 krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce Organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI.

UCZESTNICY

Imagine jest otwarty na wszystkich młodych artystów pochodzących z uczestniczących krajów, grających muzykę w dowolnym stylu, w wieku od 13 do 21 lat.

IMAGINE FESTIVAL NA ŚWIECIE

The Imagine Festival jest obecny w 10 krajach z całego świata: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Malawi, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji oraz Zimbabwe.

Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO.

IMAGINE POLAND – POLSKA EDYCJA

Planujemy polską edycję Imagine Festival w roku 2017.

Zgodnie z regulaminem Imagine Festival w konkursie mogą uczestniczyć wszystkie grupy i zespoły muzyczne do 8 osób, bez względu na styl muzyczny, których członkowie mają od 13 do 21 lat.

Imagine Poland obejmie całą Polskę.

W pierwszej fazie odbywają się eliminacje, w wyniku których jury wyłania 10-12 uczestników każdego z regionalnych konkursów. Eliminacje będą miały charakter online, a jury oceniać będzie nadesłane przez aplikantów materiały muzyczne.

Konkursy regionalne
Zespoły i grupy muzyczne, które przeszły proces eliminacji kwalifikują się do konkursów regionalnych. W ich trakcie każdy zgłoszony zespół ma możliwość zaprezentowania swojego repertuaru na profesjonalnie przygotowanej scenie (realizacja dźwięku, realizacja światła).
Konkursy regionalne współorganizowane są przez istniejące młodzieżowe grupy organizacyjne pracujące przy gimnazjach/szkołach ponadgimnazjalnych lub domach kultury. Na tym etapie zespoły podlegają ocenie jury złożonego z ekspertów JM Poland, zaproszonych gości, przedstawicieli lokalnego życia muzycznego oraz młodzieży z danego regionu. Najlepsze zespoły awansują do finału krajowego.

Zespoły spotkają się podczas krajowego finału planowanego na czerwiec 2017. Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji 10 minut występu „live” na scenie festiwalowej. Jury finałowe podejmuje decyzję o ogłoszeniu zwycięzcy Imagine Poland. Zwycięzcy otrzymują nagrody w postaci zagwarantowanej sesji nagraniowej oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez partnerów.

Dodatkowo zwycięzca Imagine Poland reprezentuje Polskę podczas międzynarodowego finału Imagine Festival 2018.

 

www.imaginefestival.net

www.jmi.net