JM POLAND

WESPRZYJ LYO W 2015 ROKU!

logo gwiazdka

ZOSTAŃ MECENASEM LYO W 2015 ROKU!

JM Poland w 2015 roku planuje kolejną edycję Lutoslawski Youth Orchestra. Jak wiecie, to projekt wyjątkowy. Bez względu na pochodzenie, czy sytuację majątkową umożliwia Waszym dzieciom, tym wspaniałym młodym muzykom, dostęp do profesjonalnego kształcenia swoich umiejętności. LYO to jednak nie tylko praca ze specjalistami najwyższej klasy z Philharmonia Orchestra z Londynu, ale również, a może przede wszystkim, szansa na przeżycie niezwykłej muzycznej przygody.

W roku 2015 planujemy dalszy rozwój LYO. Przede wszystkim rozszerzamy zasięg projektu. W następnej edycji udział weźmie już 30 miast, a skład zespołu znowu wzrośnie – mamy nadzieję, że do 60 osób. Letnia akademia od- będzie się w sierpniu 2015 roku w miejscu wyjątkowym – Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W pierwszych dniach września planujemy trasę koncertową orkiestry w różnych miastach Polski.

Ale to nie wszystko. Chcemy, aby warsztaty improwizacji i kompozycji LYO na stałe gościły w programie zajęć szkoły muzycznej w Waszym mieście. Myślimy o zorganizowaniu specjalnej wiosennej sesji kameralnej, gdzie nasi uczest- nicy mogliby jeszcze bardziej zgłębić ten aspekt wspólnego grania. Planujemy rozszerzenie działań na cały rok, tak aby stały się one systemowe i miały swoją kontynuację na co dzień.

Oczywiście tak ambitne plany, jak i nasza wyjątkowa doktryna pełnego wsparcia finansowego dla naszych uczestników, wymagają walki o finansowanie w wielu miejscach, zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym. Dalsze rozszerzenie projektu, biorąc pod uwagę skalę naszej wizji i możliwości finansowe sektora kultury, wymaga innego modelu wsparcia.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w znalezieniu mecenasów Lutoslawski Youth Orchestra. Jeżeli uważacie Państwo, że działania prowadzone przez nas są słuszne – opowiedzcie o tym swoim znajomym. Wiemy, że rzeczywistość finansowa nie zawsze jest różowa, ale każde wpłacone 100 złotych to pokryty dzienny koszt utrzymania jednego naszego podopiecznego! Już niewiele większe kwoty umożliwią utworzenie nowego miejsca w projekcie, a sto takich wpłat – zorganizowanie koncertu w kolejnym mieście!

Każdy mecenas będzie, wedle woli, umieszczony w naszych materiałach i programach koncertowych na rok 2015, a sponsorzy mogą liczyć na obecność w dużo większej skali. Nasi partnerzy będą ponadto docenieni w postaci za- proszeń VIP na wydarzenia organizowane przez JM Poland oraz mogą liczyć na specjalną ofertę informacyjną.

Nie mogąc doczekać się kolejnej edycji Lutoslawski Youth Orchestra, składamy Wam z okazji Świąt najlepsze życzenia – spokoju, radości i specjalnie od nas, jak najwięcej muzyki na co dzień!

Nowe Stowarzyszenie Jeunesses Musicales Poland
Nr konta: 54 1540 1157 2034 9102 7535 0001

Prosimy o zatytułowanie przelewu „Darowizna – LYO 2015″ oraz umieszczenie dopisku „anonimowo”, jeżeli nie życzycie sobie Państwo umieszczenia Waszego imienia i nazwiska na liście naszych mecenasów.

KONTAKT:

Zapytania ogólne dotyczące projektu: lyo@jmpoland.pl

Letnia Akademia Umiejętności: Antoni Rosochacki 662-071-643 / a.rosochacki@jmpoland.pl

Sprawy artystyczne: Wojciech Walczak 606 503 880 / w.walczak@jmpoland.pl


Jeunesses Musicales to największa, międzynarodowa organizacja zajmująca się rozwojem młodych ludzi poprzez muzykę. Od 1945 roku naszym celem jest edukacja i promocja młodych artystów. Jesteśmy obecni w niemal 80 krajach świata i dzięki swojej sieci kontaktów i partnerskich instytucji umożliwiamy zdolnej i pracowitej młodzieży udział w prestiżowych wydarzeniach edukacyjnych i artystycznych.

mkidn_01_cmyk

Projekt „Lutoslawski Youth Orchestra 2014” jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja artystyczna”.

 

LYO 2014

Inne artykuły