JM POLAND

Dominik opowiada o wyjeździe z JM

jmjazzpol12

Kochani! W JMP pomagamy młodym, polskim muzykom spełniać ich artystyczne marzenia i ambicje. Dominik Gawroński, trębacz, wziął udział w programie JM JAZZ WORLD ORCHESTRA. Poniżej jego kilka słów o tym doświadczeniu. Mamy nadzieję, że zachęci Was do do aplikowania do naszego nowego big bandu – Jazzo!

„Chciałbym serdecznie podziękować organizacji Nowe Stowarzyszenie Jeunesses Musicales Poland oraz całemu Jeunesses Musicales, za umożliwienie mi wzięcia udziału w projekcie Jeunesses Musicales Jazz World Orchestra 2013.

Był to dla mnie niezwykle wartościowy czas zarówno pod względem muzycznym jak i towarzyskim. Niewątpliwie możliwość pracy w Big Bandzie złożonym z ludzi z całego świata pozwolił na zorientowanie się na jakim stadium rozwoju muzycznego się znajduję co uważam jest niezwykle ważne w trakcie edukacji muzycznej. Ponadto biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom prowadzenia Big Bandu przez Franka Vagnée oraz zajęcia prowadzone przez muzyków z Brussels Jazz Orchestra, myślę, że był to niebywale wartościowy i rozwijający wyjazd. Wysoki poziom big bandu, ambitny, różnorodny i rozbudowany repertuar, ale także dość duża ilość koncertów na ważnych festiwalach. To wszystko było dla nas ogromną motywacją do profesjonalnej pracy.

Jestem pod dużym wrażeniem zaangażowania organizatorów oraz koordynatorów w całe przedsięwzięcie, poczynając od spraw związanych z wysyłaniem i kompletowaniem aplikacji  zgłoszeniowych, poprzez szczegóły dotyczące podróży (bardzo pomocne było przejęcie kosztów mojej podróży do Belgii i z powrotem przez organizację  Jeunesses Musicales Poland), kończąc na logistycznym aspekcie projektu (plan prób, podróżowanie, czas wolny, umożliwienie zapoznania się z kulturą Belgii,  itp.) Wszystkim muzykom starającym się zwiększać swoje kwalifikacje i umiejętności, ale także chcącym poszerzać swoje horyzonty myślowe polecam wzięcie udziału w tym projekcie.

Dominik Gawroński

trębacz

Student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej

Pamiętaj – wszystkiego o JazzO dowiedzieć się  tutaj!

Inne artykuły