JM POLAND

Big Band JM Jazz: szukamy muzyków!

Masz pomiędzy 18 a 26 lat i jesteś muzykiem jazzowym? Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję dołączenia do JM Jazz World Orchestra 2014. To szansa na szlifowanie swoich umiejętności muzycznych pod kierownictwem Erlend Skomsvoll w towarzystwie, najzdolniejszych młodych muzyków jazzowych z całego świata i wystąpienia na jednej scenie u boku gwiazd takich jak Chick Corea, Joshua Redman czy David Holland. 

376563_9f361fb22df840ca8450911fe02a17aa.png_srz_562_613_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz

Czym jest JM Jazz World Orchestra?

Jest to młodzieżowy big band, złożony z najzdolniejszych młodych muzyków jazzowych z całego świata. Każdego roku ogłaszamy nowy nabór, a wybrani muzycy pracują razem podczas tygodniowych warsztatów i razem występują podczas, trwającego kolejny tydzień, tournée koncertowego.

Gdzie i kiedy odbędzie się projekt w 2014 roku?

Tegoroczna edycja projektu odbędzie się w Norwegii, pomiędzy 27 czerwca a 4 lipca. Uczestnicy wystąpią podczas Kongsberg Jazz Festival.

Z kim będzemy współpracować?

Kierownikiem artystycznym projektu w 2014 został Erlend Skomsvoll, norweski producent, aranżer i band leader znany ze współpracy z gwiazdami jazzu takimi jak Pat Metheny czy Chick Corea.

Jak można aplikować?

Procedura ma charakter dwuetapowy. Składa się z przedstawienia swoich dokonań w formie audio/video i uzupełnienia formularza konkursowego w pierwszym etapie oraz wykonania utworu prima vista w etapie drugim.

UWAGA: deadline aplikacji to 11 kwietnia!

UWAGA nr. 2: Koszty transportu do i z Norwegii pozostają do pokrycia przez uczestników. Jeunesses Musicales opłaca pobyt, szkolenie i wyżywienie na miejscu.

Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny znajduje się na oficjalnej stronie projektu.

Inne artykuły